biozeleniny

Stravování dětí v mateřské škole

Jak zajišťujeme stravování  vašich dětí?

O spokojená bříška našich dětí se starají naše školnice.

Nejprve je dětem nabízena dopolední přesnídávka - pomazánky s pečivem a pestrou škálou ovoce a zeleniny, zapečené tousty, rohlíky nebo něco sladkého v podobě domácích buchet a koláčů. Pomazánky jsou denně připravovány přímo v mateřské škole z různých typů luštěnin, zeleniny nebo tvarohu. Pečivo - pšeničný i žitný chléb nebo různé druhy rohlíků mateřská škola denně nakupuje v místní samoobsluze. K odpolední svačině mají děti k dispozici taktéž pestrý výběr ovoce a zeleniny, často je zařazen jogurt, přesnídávka, nebo cereálie.

Oběd je dovážen z nedaleké školní jídelny v Nových Hodějovicích. Na jejich webových stránkách můžete najít jídelní lístek. Do jídelního lístku, doplněného o plán svačin zařizovaných mateřskou školou, mohou rodiče nahlédnout v šatně na nástěnce.

1. strávníci od 3 až 6 let

• přesnídávka - 13 Kč

• oběd - 34 Kč

• svačina - 9 Kč

​​2. strávníci od 6 až 7 let

• přesnídávka - 13 Kč

• oběd - 36 Kč

• svačina - 10 Kč

Ceny svačin a obědů

Jak probíhá placení?

Stravné se platí současně se školným a to vždy 15. den v měsíci. Platby probíhají pomocí nastaveného inkasa, při kterém je určena částka za daný kalendářní měsíc. Stravné na hrazeno účet mateřské školy, číslo účtu je: 123-4722770267/0100.

Oběd lze odhlásit vždy den předem do 13:00, kdy jsou automaticky odhlášeny i svačiny. Odpolední svačinu je možné odhlásit v den nepřítomnosti dítěte.

Učitelky po omluvení dítěte odhlašují stravu automaticky. Kontaktujte je na mobilní telefon školy - 732 731 808, nejlépe pomocí SMS.

Odhlašování stravy

Dietní stravování

V případě různých potravinových intolerancí a alergií prosíme o informování učitelů mateřské školy při předávání přihlášky ke stravování. Rádi se s vámi individuálně domluvíme a zajistíme odpovídající stravu vašemu dítěti.